Zave

Šilumos siurblio veikimo principas

Šilumos siurbliai yra populiarios šildymo sistemos, kurių veikimo principas yra draugiškas aplinkai ir piniginei.

Šilumos siurblio veikimo principas yra labai gudrus –šilumos siurbliai (oro šilumos siurblys, šilumos siurblys oras-vanduo ir geoterminis šilumos siurblys) naudoja gamtoje esančią šilumos energiją ir iš jos gamina šilumą patalpoms šildyti ar buitiniam vandeniui šildyti. Dėl saulės aplink mus yra daug šilumos energijos, kuri kaupiasi žemėje, vandenyje ar ore. Šilumos siurbliai savo darbui naudoja būtent tą šilumos energiją, kuri yra gamtoje. Oro šilumos siurblio veikimo principas yra tiek mažai taršus, kad jį galima pavadinti vienu iš ekologiškiausių šildymo prietaisų.Šilumos siurblio veikimo principas


Šilumos siurbliai veikia labai panašiai kaip šaldytuvai –jei iš šaldytuvo šiluma nukreipiama į išorę, tai šilumos siurblys šilumos energiją perduoda į patalpą naudodamas šaltnešį („KliimaMarket“ siūlo šilumos siurblius, kuriuose naudojamas aplinkai nekenksmingas šaltnešis R32).


Kad surinktų šilumą ir paverstų ją šildymo energija, šilumos siurblys turi veikti. Tam įrenginys naudoja elektros energiją.

Naujo oro šilumos siurblio veikimo principas yra toks ekonomiškas, kad šilumos energijai gaminti sunaudojamos elektros energijos kiekis gali būti iki 80% mažesnis nei elektrinių radiatorių. Vidutinį pagamintos šilumos ir elektros energijos santykį apibrėžia šilumos siurblio našumo koeficientas (COP).


Šilumos siurblio COP vertė yra 3–5, o tai rodo, kiek daugiau kartų įrenginys gali pagaminti naudodamas 1 kWh elektros energijos. Našumo koeficientas visada nurodomas prie šilumos siurblių ir jis labai gerai paaiškina oro šilumos siurblio veikimo (ekonomiškumo) principą.

Kuo didesnis šilumos siurblio našumo koeficientas, tuo ekonomiškiau jis veikia. Aplinką saugantis ir energiją taupantis veikimo principas jūsų šildymo išlaidas sumažina daug kartų.


Oras-oras šilumos siurbliai suprojektuoti taip, kad su jais galima šildyti tik vidaus patalpas. Geoterminio šilumos siurblio ir oras-vanduo šilumos siurblio veikimo principas skiriasi nuo tradicinių oro šilumos siurblių: jais galima šildyti vidaus patalpas, taip pat pašildyti ir buitinį vandenį.


Šilumos siurblys oras-oras idealiai tinka kaip papildomas šildymo šaltinis butui ar mediniam namui, oras-vanduo ir geoterminis šilumos siurblys yra idealus sprendimas didesniam namų ūkiui kaip pagrindinis šildymo įrenginys.


lauskite „KliimaMarket“ ekspertų –mes atsakysime į klausius apie šilumos siurblio veikimo principą, geriausią šilumos siurblio pasirinkimą ir kitus dažniausiai užduodamus klausimus.