Zave

Oras-vanduo šilumos siurbliai

Šioje rubrikoje rasite dažniausiai užduodamus klausimus apie šilumos siurblius oras-vanduo.

Jei neradote atsakymo į savo klausimą, spustelėkite čia ir paklauskite eksperto.


Kaip veikia šilumos siurblys oras-vanduo?


Šilumos siurblys oras-vanduo ima šilumą iš aplinkos ir perduoda šilumą radiatoriams ir (arba) grindiniam šildymui jūsų namuose. Šilumos siurblys oras-vanduo taip pat tiekia karštą vandenį.


Ar šilumos siurblys oras-vanduo gali sumažinti mano energijos suvartojimą?


Žinoma. Šilumos siurblys oras-vanduo gali sumažinti energijos suvartojimą iki 70 %.


Kada verta įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo?


Šilumos siurblys oras-vanduo puikiai tinka namams, kuriuose šildoma vandens radiatoriais. Nors šilumos siurblių oras-vanduo išorinė dalis yra visada vienodo dydžio, siurbliai yra pritaikyti tiek gyvenamosioms, tiek negyvenamosioms įvairaus dydžio patalpoms.


Priklausomai nuo konkrečių oro sąlygų vietovėje ir galimybės naudoti didesnį plotą, palyginti su šilumos siurbliu oras-vanduo, geoterminis šildymas gali pasiūlyti panašią ar net geresnę investicijų grąžą.


Ar visi šilumos siurbliai oras-vanduo yra to paties tipo?


Yra du skirtingi šilumos siurblių oras-vanduo tipai: „Įjungta / išjungta“ arba „kintamo greičio“. „Įjungta / išjungta“ šilumos siurbliai iš esmės turi tik du režimus: išjungta arba įjungta, o reguliuojamo greičio siurblys nuolat keičia savo galingumą pagal poreikį.


Šiuos du tipus galite palyginti su dviem skirtingais automobiliais, judančiais iš taško A į tašką B. „Įjungtas / išjungtas“ automobilis įsibėgėja iki 100 km/h, o paskui rieda kuo toliau. Automobilui sustojus, šis vėl įsibėgėja, kol pasiekiamas 100 km/h greitis, rieda ir kartoja visą procesą tol, kol bus pasiektas taškas B.


„Inverterinis“ automobilis nustato 50 km/h greitį ir palaiko jį pastovų, kol pasiekia tašką B.


Pagrindiniai inverterio tipo šilumos siurblio oras-vanduo privalumai yra tie, kad jums garantuojamos mažesnės energijos sąnaudos, tolygesnė vidaus temperatūra ir ilgesnis šilumos siurblio naudojimo laikas.


Ar svarbu, kokia įranga naudojama vandeniui šildyti?


Taip, priklausomai nuo jų efektyvumo ir būklės. Šilumos nuotėkiai iš įrangos priverčia šilumos siurblį dirbti našiau, kad pagamintų karštą vandenį, o tokiu būdu sunaudojama daugiau energijos.


Kodėl po išorine šilumos siurblio oras-vanduo dalimi susidaro šiek tiek ledo?


Po išorine siurblio dalimi gali susidaryti nedidelis ledo kiekis, nes šilumos siurblys oras-vanduo atitirpina save keletą kartų per dieną. Dėl to vanduo reguliariai laša į surinkimo indą po išorine dalimi ir užšąla prie neigiamos lauko temperatūros. Tam, kad nesusidarytų ledas, vandenį galima reguliariai šalinti.


Koks yra šilumos siurblio efektyvumas arba našumo koeficientas (COP)?


Šilumos siurblio efektyvumas išreiškiamas šilumos siurblio našumo koeficientu (COP, angl. „Coefficient of Performance“). COP rodo, kiek daugiau kartų prietaisas atiduoda šilumos energijos palyginti su suvartota elektros energija.

Klientų palaikymas
Oras-vanduo šilumos siurbliai