Zave

Oras-vanduo šilumos siurblių palyginimas

Šilumos siurblys oras-vanduo yra šildymo įrenginys, kuriuo galima šildyti ekologiškai bei taupant energiją. Tai ideali pagrindinė šildymo sistema, kuri taip pat tinka ir didesnio pastato šildymui ištisus metus.

Šilumos siurblys oras-vanduo šilumai gaminti naudoja lauke sukauptą šilumą ir per vandenį perduoda šią į vidaus patalpas. Šildant oro šilumos siurbliu, šildymo išlaidos yra mažos.


Kokį oras-vanduo šilumos siurblį išsirinkti savo namams – atkreipiame dėmesį į svarbiausius aspektus.


Oras-vanduo šilumos siurblių palyginimas – kaip išsirinkti tinkamą?


Skirtingų šilumos siurblių oras-vanduo palyginimas padės rasti tinkamiausią šilumos siurblį jūsų namams. Mūsų parengtame šilumos siurblių oras-vanduo palyginime analizuojama skirtingų įrenginių galią, kainą, našumo faktorius ir energijos vartojimo efektyvumą.


Galia – įrenginio galia turi būti parenkama atsižvelgiant į šildomos patalpos dydį, izoliaciją, šildymo ir vandens vartotojų kiekį. Šilumos siurblių oras-vanduo šildymo galia prasideda maždaug nuo 3 kW ir siekia iki 9 kW. 3 kW galios įrenginys idealiai tinka mažesnėms patalpoms šildyti: iki 90 kvadratinių metrų, o 9 kW įrenginys gali šildyti ir 300 kvadratinių metrų plotą.


Kaina – įrenginio kainą pirmiausia lemia jo galia ir savybės. Kuo galingesnis įrenginys, tuo didesnė kaina. Šilumos siurblių oras-vanduo kainos prasideda nuo maždaug 3200 € ir svyruoja iki 7800 €.


Našumo koeficientas (arba COP) – parodo, kiek daugiau šilumos siurblys pagamina nei sunaudoja šiai pagaminti. Įrenginių COP skaičius yra apie 3–5, o tai reiškia, kad šilumos siurblys gali pagaminti 3–5 kartus daugiau šilumos energijos nei sunaudoja.


Energijos vartojimo efektyvumas – energijos vartojimo efektyvumą galima įvertinti pagal energijos ženklą. A-energijos efektyvumo etiketė nurodo energijos vartojimo efektyvumą. Norint dar tiksliau įvertinti energijos suvartojimą, prie kiekvienos raidės gali būti pridedami + ženklai. Kuo daugiau + ženklų yra, tuo labiau įrenginys taupo energiją. „Zave energy“ asortimente yra gaminių, pažymėtų ne tik A+ ar A++, bet ir pažymėtų A+++.


Namo šildymas šilumos siurbliu oras-vanduo yra labai paprastas ir ekonomiškas.


Geoterminis ar oras-vanduo šildymas


Oras-oras šildymas, kaip ir namo šildymas geoterminiu šildymu, yra ideali pagrindinė šildymo sistema. Šildant namą geoterminiu šilumos siurbliu, reikia sumontuoti žemės kolektorių, o tai reikalauja daug laisvos žemės aplink pastatą.


Jei reikia rinktis – oras-vanduo šilumos siurblys ar geoterminis šildymas, rinktis reikėtų atsižvelgiant į tai, ar yra laisvo žemės ploto. Geoterminiam šildymui reikia 3,6 kvadratinio metro laisvos žemės 1 kvadratinio metro plotui apšildyti. Jei aplink pastatą nėra pakankamai reikiamos žemės, namo šildyti geoterminiu šilumos siurbliu neįmanoma.


Šildymas oro šilumos siurbliu taupo laiką, pinigus ir saugo gamtą. Susisiekite su mumis!