Zave

Pigi alternatyva brangiam dujiniam šildymui

Parduotuvėje iš dviejų skirtingai kainuojančių prekių paprastai brangesnė yra ta, kurią ir norėtume įsigyti. Tokio pasirinkimo priežastis gali būti geresnės kokybės (gaminio) medžiaga ar dailensė išvaizda, taip pat didesnį populiarumą turintis gamintojas. Bet kokiu atveju, nepriklausomai nuo šildymo šaltinio, dažniausiai siekiame to paties – palaikyti namuose 22°C temperatūrą. Skirtingų šildymo šaltinių šilumos gamybos kaina gali skirtis net kelis kartus, tad susipažinkite su ekonomiškiausiu namų šildymo būdu!Trumpai apie dujinį šildymą

Dujinę šildymo sistemą dažniausiai sudaro dvi dalys: radiatorinė sistema arba grindinio šildymo (vandeniu) įrenginys su dujiniu katilu, kuris šildo sistemoje judantį vandenį. Turint tokį sprendimą, dujinį katilą galima lengvai pakeisti žymiai ekonomiškesniu ir modernesniu šilumos energijos šaltiniu. Be to, nereikia keisti nei radiatorių, nei iš naujo įrenginėti grindinio šildymo.

 

Ekonomiškiausi šildymo būdai

Dujiniam katilui yra dvi ekonomiškos alternatyvos geoterminis šildymas arba šilumos siurblys oras-vanduo. Dujomis šildomų radiatorių bei grindinio šildymo sistemoms taip pat tinka geoterminio šildymas ir šilumos siurbliai oras-vanduo, tačiau kiekviena šių sistemų turi savo ypatybių, į kurias reikėtų atsižvelgti. 

 

Visų pirma, vienas iš geoterminio šildymo pranašumų yra didelis ekonomiškumas, kuris buvo įrodytas esant labai šaltoms žiemoms. Tai taip pat pati ekonomiškiausia šildymo sistema pagal fiksuotas išlaidas. Jei lyginsime geoterminio šildymo bei šilumos siurblio oras-vanduo ekonomiškumą, tai šių skirtumas yra gana kuklus apie – 6%. Tačiau geoterminio šildymo įrengimo kaina yra didesnė nei šilumos siurblio oras-vanduo, vadinasi, ir investicijos atsipirks per ilgesnį laiką.  

Geoterminis šildymas tinka ne visiems namų ūkiams, nes geoterminio šildymo sistemos įrengimui reikia pakankamai laisvos žemės. Ir, net jei laisvo žemės ploto yra, ši sistema reiškia perkastą sklypą. Tačiau yra ir alternatyva: žemėje galima iškasti mažiau vietos užimančias vertikalias ertmes (kolektoriams), tačiau toks sprendimas kainuos brangiau, be to, yra ne visur leidžiamas. 

 

Paprastesnis būdas ekonomiškai šildytis

Lyginant su geoterminės šildymo sistemos montavimu, šilumos siurblio oras-vanduo montavimas yra labai paprastas. Tinkamą įrenginį galima rasti praktiškai visiems namams, nes šių katilinių sistemų galia paprastai būna nuo 3 kW. Ekonomiškiausia šildymo sistema šilumos siurblys oras-vanduo paprastai skirta privačiam vidutinio maždaug 100-220 kv. metrų ploto namui. 

 

Kaip montuojamas šilumos siurblys oras-vanduo? Viskas yra paprasta: tereikia nuo sienos nukabinti dujinį katilą bei šio vietoje pastatyti šilumos siurblį oras-vanduo. Norint užtikrinti dar didesnį įrangos efektyvumą, galima prijungti akumuliacinę talpą ir cirkuliacinį siurbliuką, o buitinio vandens boilerį pakeisti nauju.

 

Pageidaujant ir turint laisvos vietos, galima palikti ir dujinį katilą: jei dujos atpigtų, būtų galima ir vėl šildytis dujomis. Tokiu atveju dujinis katilas tarnautų kaip alternatyvi šildymo sistema.

 

Aiškiai išmatuojama galia

Paskaičiuoti dujinio šildymo sistemos keitimo kainą nėra sunku. Šildantis šilumos siurbliu oras-vanduo, vidutinio 200 kv. metrų ploto privataus namo mėnesinė šildymo sąskaita yra apie 40% mažesnė nei būtų šildantis dujomis, tačiau kiek tiksliai sutaupysite, priklauso ir nuo paties šildymo poreikio, dabartinių sąskaitų už šildymą bei pačios šildymo sistemos konstrukcijos. 


Mūsų specialistai mielai parinks būtent Jūsų namams tinkamiausią sprendimą. Susisiekite su mumis el. paštu pagalba@zaveenergy.lt arba telefonu +370 6842 6767.