Zave

Šildymo sistemos ir įrenginiai

Labiausiai paplitę šildymo įrenginiai šiandien yra šilumos siurbliai. Yra keletas skirtingų šilumos siurblių tipų: oras-oras, oras-vanduo ir geoterminiai šilumos siurbliai.

Visi aukščiau išvardinti šildymo sprendimai yra ekologiški bei užtikrina gana mažas šildymo išlaidas. Palyginus su iškastiniu kuru, naudojant šilumos siurblius, sutaupoma iki 80 % įprastų šildymo sąnaudų.


Šilumos siurbliai yra šildymo sistemos, kurias patogu naudoti ir valyti. Taip pat jie tinka įvairių tipų pastatams: privačiam namui, biurų pastatui, vasarnamiui ir pan.


Šildymo sistemos pagrindiniam šildymui


Pagrindiniam šildymui tinka tokie šildymo įrenginiai kaip oras-vanduo bei žemės šilumos siurbliai. Pagrindinis šių skirtumas nuo oras-oras šilumos siurblio ir yra tas, kad jie tinka pagrindiniam pastato šildymui.


Abi šildymo sistemos užtikrina patogų ir prieinamą šildymą privačiuose namuose, biurų pastatuose ir kituose statiniuose.


Šilumos siurblys oras-vanduo ištraukia šilumos energiją iš aplinkos oro ir šią per vandenį nukreipia į pastatą. Šilumos energija gali būti naudojama tiek šildymui, tiek buitiniam vandeniui šildyti.


Šilumos siurblys oras-vanduo naudoja atsinaujinančius šaltinius šilumos energijai gaminti, todėl įrenginio veikimas yra draugiškas aplinkai. Traukdamas šilumą šilumos siurblys turi naudoti elektros energiją, tačiau ir šios dalis yra nedidelė: naudodamas apie 1 kWh energijos, šilumos siurblys gali pagaminti 3–5 kWh šilumos energijos. Oro šilumos siurblio našumo koeficientas arba COP priklauso nuo įrenginio modelio ir galingumo.


Geoterminis šilumos siurblys yra šildymo sistema, naudojanti geoterminę energiją šilumai generuoti: žemėje sukauptą šilumą surenka atitinkamas geoterminis kolektorius, kuris sumontuojamas po žemės paviršiumi.


Vidutinis šilumos siurblio našumo koeficientas yra panašus į oras-vanduo šilumos siurblio. Geoterminis šildymas taip pat užtikrina šildymą mažomis šildymo sąnaudomis bei ilgalaikę investiciją į namo šildymo sistemą.


Norint sumontuoti žemės šilumos siurblį, aplink pastatą reikia laisvos žemės: maždaug 1 kv. metro plotui apšildyti reikia 3,6 kvadratinio metro laisvo paviršiaus. Jei aplink pastatą laisvo ploto nėra, rekomenduojame įrengti šilumos siurblį oras-vanduo, kuriam didelio ploto nereikia.


Kiti šildymo sprendimai


Be geoterminio šilumos siurblio ir šilumos siurblio oras-vanduo, privačiuose namuose, butuose ir biuruose taip pat galima įrengti šilumos siurblį oras-oras.


Tačiau oro šilumos siurbliai yra šildymo sprendimai, kurie idealiai tinka kaip papildomas pastato šildymo įrenginys. Šilumos siurbliai oras-oras yra įprasti malkomis kūrenamuose pastatuose, kur šilumos energiją gamina du skirtingi šildymo įrenginiai.


Visi šilumos siurbliai, taip pat ir oras-oras, yra ekologiški ir taupūs. Darbo efektyvumą nusako šie techniniai parametrai: našumo koeficientas ir galingumas. Tinkamo galingumo ir našumo koeficiento įrenginio pasirinkimas priklauso nuo pastato dydžio, šilumos izoliacijos, išplanavimo ir kitų faktorių.


Šilumos siurblys oras-oras neveikia labai efektyviai esant žemai lauko temperatūrai, todėl, esant –20 laipsnių orams, reikia papildomo šildymo šaltinio. Be to, oro šilumos siurblys vienas pats negali šildyti didesnio buto, viso biurų pastato ar privataus namo. Renkantis Šiaurės šalių klimatui tinkamą oro šilumos siurblį, jums padės mūsų ekspertai. Pasikonsultuokite su mūsų specialistu ir raskite tinkamą šildymo įrenginį savo namams ar biurui.


Išsirinkti šildymo sistemą iš pradžių gali būti sudėtinga, tad susisiekite su mūsų ekspertais - šie padės jums pasirinkti tinkamą namų ar biuro šildymo sprendimą. „Zave Energy“ šildymo sistemos parduodamos visoje Lietuvoje – susisiekite su mumis ir mes rasime geriausią sprendimą!